GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ İÇ SINAV HAZIRLIK

 

Galatasaray Üniversitesi’ni kazanabilme şartı LYS’de herhangi bir puan türünde 25000′e girmek ve en önemlisi GSÜ İç Sınavı’nda başarılı olmaktır.

GSÜ İç Sınavı yapı ve içerik bakımından Üniversite sınavından farklıdır. GSÜ İç Sınavı’nda Physique, Chimie, Biologie, Matematiques, Philosophie, Grammaire, Français soruları ve redaction yer almaktadır.

Bu programda öğrenci profesyonel bir kadro ile GSÜ İç Sınav müfredatı ve soru tekniğine yönelik hazırlanarak başarıyı garantilemektedir.

GSÜ İç Sınavına aşşagıda bulunan iki genel programla ve özel olarakta hazırlık yapılabilmektedir.

Birinci program ile Galatasaray Üniversitesi İç Sınavı-YGS ve LYSye paralel olarak hazırlık yapabilir ve hem GSÜde hemde LYSde  üst düzey bir bölüm kazanarak seçim hakkını kendi elinize alırsınız.

İkinci program ile sadece haftada bir gün ile Galatasaray Üniversitesi İç Sınavına yönelik hazırlık yapmak mümkündür. Bu durumda ögrenci kendi bölümünden 25.000 barajına girmeyi kendisi saglamalıdır. Bu program kendisinin Galatasaray Üniversitesinin uyguladıgı İç Sınavı kazanmasını saglayacaktır.

Üçüncü bir şık ise, genelde daha zayıf ögrencilerde önerilen,  birebir olarak Galatasaray Üniversitesi İç Sınavına hazırlanabilir. Program kişiye özel geliştirilir.

Tüm programların başarıları sabittir. Milli egitim mevzuatına göre kazanan listelerini açıklamak yasak oldugu için kazanan listeleri ve detayları  dershanemizden temin edilebilir. Oransal bir bilgi vermek gerekirse Galatasaray Üniversitesinin İç Sınavı yolu ile giren ögrencilerinin %18-%29 aralıgında bir oranı Nişantaşı Butik Dershanesi tarafından yetiştirilmektedir. Bu çok yüksek bir oran ve büyük bir başarı ifade etmektedir.

 

GSÜ İç Sınav Hazırlık Program 1
Haftasonu (2 gün)  550 Saat
Haftaiçi (2 gün)  420 Saat
Deneme Sınavı  24 Adet
GSÜ İç Sınav Hazırlık Program 2
Haftaiçi (1 gün)  110 Saat
Deneme Sınavı  4 Adet

 

Galatasaray Üniversitesi İç Sınav Hakkında:

 

Galatasaray Üniversitesi Fransız okullarına özel bir sınav yaparak kendi üniversite bölümlerine giriş şansı vermektedir.Bu sınavda başarılı olabilmek için önce LYS’nin herhangi bir puan dalından ilk 25000 içine girmek gerekmektedir.

 

Galatasaray Üniversitesi iç sınavı YGS-LYS’den daha zor bir sınavdır. Bu sınav için konularda ciddi bir profesyonelleşme gereksinimi vardır. Bu sınav için bu sınavın yapısını son derece iyi bilen Galatasaray Lisesi ve Üniversitesi mezunu öğretmenler ve profesyoneller tarafından özel hazırlık dersleri verilmektedir. Program son derece özel ve başarıları sabittir. 18 yıldır uygulanan bu sınavın 11 yıldır 1. leri öğretmenlerimiz tarafından yetiştirilmektedir.

 

İç sınav için en önemli nokta Matematik ve Fransızca’nın iyi çözülmesidir. Aşağıdaki tablo incelendiğinde en önemli dalların Matematik ve Fransızca olduğu görülecektir. İç sınavda özellikle Matematik soru çözüm ortalaması son derece düşüktür

 

1. AŞAMA (180 Dakika)

 

 BÜTÜN ADAYLAR İÇİN
 ORTAK DERSLER
 Türk Dili (10)
 T.C.İnkılap Tarihi (5)
 Matematik (30)
 Fransızca (20)
 Fizik (5)
 Kimya(3)
 Coğrafya (5)
 Genel Tarih (5)

Dikkat edilmesi gereken 80 SORU ve 180 DAKİKA zaman oldugudur. Galatasaray Üniversitesi iç sınavında zaman sorunu yaşanmaz ama konulara iyi şekilde hakim olmak gerekir.

 

II.AŞAMA (90 Dakika)
Sosyal Bilimler Bölümleri veya Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi Bölümleri için yapılan 2.aşama sınav süresi 90 dakikadır. Adaylar her iki bölümün sınavına arka arkaya girebilirler.
II.Aşamadaki sorular aşağıdaki konulardan oluşmaktadır.

 

Mühendislik ve Teknoloji Fakültesi Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim, Fen Edebiyat Fakülteleri / Bölümleri
 Dersler  Soru  Puan  Dersler  Soru  Puan
 Matematik  20  20  Fransızca (kompozisyon)  1  10
 Fizik  10  10  Fransızca  5  5
 Kimya  5  5  Türkçe  10  10
 Felsefe/Philosophie *  5  5
 Sosyoloji/Sociologie *  5  5

 

* Felsefe ve/veya Sosyoloji derslerinin türkçe okutulduğu lise öğrencileri Türkçe felsefe ve/veya sosyoloji sorularını, derslerin fransızca okutulduğu lise öğrencileri ise fransızca felsefe ve/veya sosyoloji sorularını cevaplayacaklardır

 

Daha fazla bilgi için bize ulasin.